додому Головні Військові з Бережанської частини вже кілька тижнів несуть службу на Сході України

Військові з Бережанської частини вже кілька тижнів несуть службу на Сході України

914

Офіцери та солдати Бережанської військової частини вже кілька тижнів виконують завдання за призначенням на Сході України: довозять необхідні речі, їжу, перевозять особовий склад. У рамках навчань воїни-автомобілісти уже проїхали понад 100 тисяч кілометрів та перевезли більше однієї тисячі тон пального, боєприпасів та інших речей. "Маленький гвинтик у великому механізмі", – саме так називає тилову Бережанську військову частину її командир Сергій Фортельний.

Танк, який не буде вчасно заправлений і не матиме чим стріляти – це є гора металу вагою 45 тонн, розповідає командир військової частини 777 окремого полку матеріального забезпечення Тилу Збройних Сил України. Саме військові підрозділів тилового забезпечення постачають

– Участь наша безпосередня і участь є дуже важливою. Як показує досвід, що під час локальних війн, великої вітчизнаної війни в першу чергу ворог старався виводити з ладу тилові частини. Якщо немає тилу, якщо не кріпкий тил, не кріпкий тил, то не буде надійної оборони всіх інших військ, – розповідає командир військової частини 777 окремого полку матеріального забезпечення Тилу Збройних Сил України Сергій Фортельний.

Недооцінювати роль військових тилового забезпечення задля успішного виконання бойових завдань не варто. Вони вміють все, до прикладу, у польових умовах за кілька хвилин без додаткового обладнання замінити колесо у МАЗі.

– Без домкрата, без нічого, просто підкопуємо колесо і міняємо. А чим , це є ключ звичайний, він є в кожній бойовій машині, щоб в польових умовах иіняти колесо і любу поломку, – говорить солдат Богдан Кудла.

Попри головне призначення – довіз необхідних речей та беєприпасів, до обов'язків військовослужбовців належить робота з радіозв'язком. Командна машина забезпечує зв'язок командира чи штабу з підрозділами, які виконують завдання. Розділена на відсік радистів та відсік для командирів та начальників. Саме тут найчастіше приймають важливі, доленосні рішення і за допомогою радіозв'язку віддають накази підрозділам. Біля спеціальної техніки виритий окоп для особового складу. У разі нападу, а під час бойових дій саме на машину радіозв'язку нападають найшвидше, солдати можуть у відповідь стріляти з окопу.

– Якщо буде напад на радіостанцію, щоб вони могли покинути сам відсік зв'язку, зайняти позиції з секторами відстрілу і забезпечити охорону цієї радіостанції, – каже начальник зв'язку штабу військової частини Сергій Косенюк.

Сьогодні частина військовослужбовців виконують завдання за призначенням у кількох областях на Сході України.

– На даний час вони проїхали більш як 100 тисяч кілометрів за місяць часу, перевезли більше тисячі тонн матеріальних засобів, пального. Що показує, що всі поставлені завдання, які стояли на даний час перед нашою частиною, вони виконувались без зривів, – говорить командир військової частини 777 окремого полку матеріального забезпечення Тилу Збройних Сил України Сергій Фортельний.

Техніка, яка перевозить пальне та вантаж, нині у повній готовності, каже Сергій Фортельний. Якщо ще кілька місяців тому її не було навіть чим заправити, то сьогодні вистачає усього.