додому Головні Чортків – одне з найбільших міст Тернопільської області, куди варто завітати

Чортків – одне з найбільших міст Тернопільської області, куди варто завітати

551
А ви знали, що один з найвеличніших католицьких храмів України діє у Чорткові? Наш наступний матеріал про місто яке має, на перший погляд, “диявольську” назву, а тут, навпаки, багато давніх костелів та церков, які обов’язково варто побачити, подорожуючи Тернопільщиною. А ще – унікальна для України старовинна ратуша. Про особливості одного із найстаріших міст Тернопільщини – далі Христина Черешнюк.
Місто з багатою історією – Чортків. Воно розкинулось на узбережжі річки Серет на території південного Поділля і є центром однойменного району Тернопільської області. Назва міста Чортків іноді насторожує тих, хто вперше її чує. А дарма, нічого «диявольського» у назві цього подільського містечка немає: вважається, що вона походить від одного з перших власників Єжи Чартковського, який у 1522 році збудував тут перший дерев’яний замок. А головне — негативну назву компенсує величезна кількість храмів різних конфесій у місті. До прикладу, домініканський костел св. Станіслава – один з найвеличніших католицьких храмів України.

Олеся Хмелик, місцевий гід, розповідає: “Самі домініканці – це дуже значні особистості у Чорткові, адже окрім богослужінь і окрім стандартного такого християнського виховання, вони були тими, хто перші відкрив у чорткові парафіяльну школу, де надавалась освіта незалежно від національностей”.

У Чорткові є старовинна ратуша, яка завдяки дерев’яній фахверковій вежі є унікальною для України. До ратуші з півдня примикають торгові ряди у вигляді двоповерхової споруди з колонадою. Вони і сьогодні використовуються за призначенням. Ще у 16-17 столітті у Чорткові налічувалось понад 12 різних ремесл. Серед ремісників були кравці, шевці, слюсарі, ковалі, стельмахи, гончарі, бондарі, ткачі, ливарники та миловари. Згодом вони об’єднувалися в цехи. В 1679 році вже налічувалося близько 20 цехів, ремісники яких займалися виготовленням цегли, черепиці, глиняного посуду, полотна, працювали мулярами, столярами, ковалями. У 17 столітті ремеслами займалися близько 28 % міщан, а 40% – землеробством.

У Чорткові є куди піти прогулятися і де посидіти у спокої. Це одне з найбільших міст Тернопільської області і воно вартує, щоб його відвідали.